Senegal u finalu Kupa afričkih nacija. Sadio Mane junak sa golom i asistencijom

Senegal je prvi finalista Kupa afričkog nacija u nogometu. U polufinalnom susretu u Yaoundeu pobijedili su Burkinu Faso sa 3:1.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su sva četiri gola pala u posljednjih 20 minuta, prenose "Sportske novosti".

Senegal je poveo u 70. minuti golom Abdoua Dialla nakon ubačaja iz kornera. Branič Napolija Kalidou Koulibaly je ubacio iz kornera, a bek PSG-a se najbolje snašao pogodivši za 1:0.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0. Napadač Liverpoola Sadio Mane je "ukrao" loptu, asistirao do Pape Gueyjea koji je mirno zabio za 2:0.

Tračak nade Burkini Faso donio je Ibrahim Blati Toure smanjivši na 1:2 u 82. minuti, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je najbolji igrač utakmice Mane pogodivši u 87. minuti za 3:1.

Senegal se plasirao u svoje treće finale afričkog prvenstva, a prethodna dva je izgubio. Na posljednjem Kupu nacija 2019. od Alžira, a 2002. od Kameruna.

U finalu će u nedjelju igrati protiv pobjednika sutrašnjeg ogleda između domaćina Kameruna i Egipta, dok Burkinu Faso očekuje subotnji ogled za bronzu.