Londonski derbi: Tottenham pretrpio prvi poraz u sezoni

Nogometaši Arsenala pobijedili su u londonskom derbiju Tottenham sa 3:1, u prvom susretu devetog kola engleske Premier lige.

Arsenal je time potvrdio prvo mjesto na ljestvici te trenutačno ima četiri boda više od Manchester Cityja i Tottenhama, s tim da aktuelni prvak City ima utakmicu manje.

Arsenal je bolje otvorio utakmicu i u 20. minuti gostujuća odbrana je kapitulirala. Odlično je, sa skoro 20 metara, naciljao i pogodio Thomas Partey za vodstvo Arsenala, prenosi HRT.

Harry Kane je s penala pogodio za 1:1.

No, zabio je Gabriel Jesus odmah na startu drugog dijela, u 49. minuti za 2:1. U 67. minuti Granit Xhaka je pogodio za konačnih 3-1.

Tottenhamu je ovo bio prvi poraz u sezoni, a Arsenalu sedma pobjeda. Isto tako, ovo je bila sedma međusobna utakmica u nizu u kojoj pobjeđuje domaćin.