U Moskvi ostaju na snazi vanredne mjere sigurnosti, nakon pobune Wagnerovih plaćenika koja je uzdrmala poziciju ruskog predsjednika.
Mnoga pitanja su još uvijek otvorena.
BBC je izdvojio neka.
Šta Putin želi dalje da uradi?
U zapanjujuća 24 sata Vladimir Putin se suočio s najvećim izazovom svog autoriteta od dolaska na vlast prije više od dvije decenije. Iako se čini da je neposredan rizik ograničen, ruski stručnjaci kažu da Putin ne izgleda jak, već prilično u modricama.
Putinovo široko zapaženo gađenje prema izdaji ogledalo se u njegovom strogom obraćanju na nacionalnoj televiziji u subotu ujutro, gdje je optužio vođu Wagnera Jevgenija Prigožina za "ubod nožem u leđa" i izdaju.
Od tada ruski predsjednik nije viđen u javnosti, a u bliskoj budućnosti nije planirano novo obraćanje predsjednika. U unaprijed snimljenom intervjuu na državnoj televiziji u nedjelju - koji je izgleda rađen prije pobune - Putin je rekao da je uvjeren u napredak rata u Ukrajini.
U Moskvi su i dalje na snazi antiterorističke mjere sigurnosti, ali je nejasno da li se predsjednik Putin trenutno uopće nalazi u ruskoj prijestolnici.
Neki predviđaju da će se Putin na neki način obrušiti, bilo vojno na Ukrajinu, ili na one unutar Rusije koji nisu dali podršku.
Poljski europarlamentarac Radek Sikorski rekao je za BBC da će ruski lider "vjerovatno očistiti one za koje je smatrao da se kolebaju", što znači da će njegov režim postati "autoritativniji i brutalniji u isto vrijeme".
Šta će Prigožin raditi u Bjelorusiji?
Čovjek koji stoji iza pobune, Jevgenij Prigožin, je slobodan čovjek. Uprkos pokušaju da se nađe na vrhu vojnog vrha Rusije, optužba za oružanu pobunu protiv njega je odbačena. Ali ne znamo sve detalje sporazuma koji je postignut između Kremlja i Wagnera.
Ruski analitičari ne očekuju da će Prigožin tiho nestati u noć.
Vođa plaćenika - koji je bio veoma glasan lik desetina hiljada boraca u Ukrajini - takođe je bio važna ličnost za predsednika Putina, koji je dugo vremena delovao u senci.
Proveo je godine radeći prljave poslove za Kremlj, od borbi u Siriji do borbi u Ukrajini 2014. godine, kada je anektirala Krim.
Ali nakon osporavanja autoriteta Putina - a neki tvrde da ponižavaju ruskog lidera - još uvijek treba odgovoriti na pitanja o tome koje su mu garancije za svoju sigurnost i njegovu ulogu u budućnosti.
Posmatrači se pitaju koliku će kontrolu bjeloruski lider Aleksandar Lukašenko moći da izvrši nad Prigožinom - ako zaista ode u Minsk - i, ako ga Wagnerove snage pođu, kakvu će prijetnju predstavljati Rusiji, Bjelorusiji i Ukrajini.
Šta se sada dešava sa Wagner grupom?
Prije ove zapanjujuće oružane pobune, desetine hiljada Wagnerovih plaćenika igralo je ključnu ulogu u Putinovom ratu protiv Ukrajine. Ali Wagnerovi dani kao nezavisne vojske već su se bližili kraju.
Prigožin i njegove snage odolijevaju pritiscima da ih apsorbiraju u rusko ministarstvo odbrane - a gađenje zbog tog poteza smatra se ključnim faktorom u pretvaranju dugotrajne svađe u pobunu.
Ali pošto je kratkotrajna pobuna završena - a Prigožin sada očigledno ide u egzil - mnogi se pitaju šta će njegovi borci učiniti.
Čini se da su optužbe odbačene protiv onih koji su umiješani u pobunu. Video snimci na društvenim mrežama pokazuju kako Wagnerovi vojnici napuštaju grad Rostov na Donu, gdje su preuzeli kontrolu nad vojnim bazama. Guverner Voronježa, koji se nalazi na pola puta između Rostova i Moskve, rekao je da Wagnerove snage također napuštaju njegovu regiju.
Međutim, nejasno je da li će oni sada jednostavno sarađivati i biti integrisani u regularnu rusku vojsku - ili će čak i redovni ruski vojnici sada voljno služiti uz njih.
I hoće li se jednostavno vratiti borbama u postojećim konfliktnim zonama u Ukrajini, kao što sugeriraju ruski državni mediji? Neki analitičari su izrazili zabrinutost da bi borci mogli pratiti Prigožina na zapad ako on ode u Bjelorusiju - najbližu tačku odakle bi Rusija mogla napasti ukrajinski glavni grad Kijev.
Kako će to uticati na rat u Ukrajini?
Wagner grupa pruža neke od najuspješnijih šok trupa koje se bore u Ukrajini, iako su mnogi njeni borci izvučeni iz zatvora, namamljeni obećanjem slobode za službu na prvoj liniji. Oni su, na primjer, bili jako uključeni u rusko zauzimanje grada Bakhmuta.
Rusija tvrdi da pobuna do sada nije imala uticaja na njenu kampanju u Ukrajini.
Međutim, ruske snage će bez sumnje čuti šta se dešava i te vijesti mogu biti demorališuće. Neki sugerišu da bi moglo doći do sukoba između rivalskih jedinica u narednim danima, u zavisnosti od toga kakvi će naknadni potresi ponovo biti u Rusiji nakon događaja u subotu.
U Ukrajini, pored zabrinutosti zbog rizika da bi Rusija mogla eskalirati svoje učešće, vojni lideri će tražiti prilike zbog nestabilnosti preko granice.
Kijevske snage su pokrenule kontraofanzivu kako bi povratile teritorije koje su okupatori zauzeli i vjeruju da nemiri u Rusiji nude "prozor mogućnosti".
Bivši američki ambasador u Ukrajini Bill Taylor rekao je za BBC da su ukrajinske snage u "dobroj poziciji" da iskoriste taktičke slabosti otkrivene iznenadnim pokretom Wagnerovih boraca.
Šta su SAD i drugi znali unaprijed?
Dok se činilo da je Prigožinova pobuna zatekla Kremlj nespremnog, američke špijunske agencije već su uočile znakove da on planira djelovati i ranije ove sedmice informisale su predsjednika Joea Bidena s ključnim liderima Kongresa, javljaju američki mediji.
Američki obavještajci su uočili da vođa plaćeničke grupe gomila oružje, municiju i drugu opremu u blizini granice sa Rusijom, prenio je CNN.
Prema New York Timesu, predsjednik Biden je razgovarao s čelnicima Francuske, Njemačke i Velike Britanije zbog zabrinutosti da bi Putinova kontrola nad ogromnim ruskim arsenalom nuklearnog oružja mogla izmaći usred haosa.
Šefovi američkih špijuna mjesecima su pratili pogoršanje odnosa između Prigožina i ruskih zvaničnika odbrane, a obavještajci su zaključili da je to znak da rat u Ukrajini ide loše i po Wagnera i po regularnu vojsku, piše list.
U međuvremenu, Washington Post navodi da su SAD možda shvatile da Prigožin nešto planira još sredinom juna.
Ključni pokretač bio je dekret ruskog ministarstva odbrane od 10. juna kojim se naređuje svim dobrovoljačkim odredima - poput Wagner grupe - da potpišu ugovore sa vladom, što bi zapravo predstavljalo preuzimanje Prigožinovih plaćeničkih trupa.
Zvaničnici su za list rekli da je "bilo dovoljno signala da se rukovodstvu može reći … da se nešto događa" - ali tačna priroda Prigožinovih planova nije bila jasna sve do neposredno prije početka pobune.
Predsjedniku Putinu je također iz vlastite obavještajne službe rečeno da Prigožin nešto planira, piše list. Nije jasno kada mu je to tačno rečeno, ali je to bilo "definitivno prije više od 24 sata", izjavio je u subotu američki zvaničnik, a prenosi list.
Šta misli ruski narod?
Putinovo obraćanje naciji dok se kriza odvijala smatra se znakom koliko je ozbiljno gledao na prijetnju i potrebu da se afirmiše u ruskoj javnosti.
„Mnogi u eliti će lično kriviti Putina za činjenicu da je sve otišlo tako daleko i da nije bilo odgovarajuće reakcije predsednika na vreme“, napisala je vodeći ruski analitičar Tatjana Stanovaja na Telegramu. Stoga je cijela ova priča i udar na Putinove pozicije.
Iako je teško izvući zaključke o ukupnom ruskom javnom mnjenju, čelnici zemlje bi bili zabrinuti prizorom civilnih posmatrača koji aplaudiraju Wagnerovim jedinicama u gradu Rostovu.
Kada su Wagnerove trupe napustile grad nad kojim su efektivno preuzele kontrolu tokom svoje pobune, dočekala ih je gomila koja je očigledno podržavala koja je navijala, pljeskala i fotografisala.
Međutim, vrijedno je napomenuti da su neki stanovnici očigledno požurili da napuste grad vozom u subotu nakon što je Wagner stigao.