Ako se po jutru dan poznaje, Salihamidžić da pakuje kofere iz Bayerna

Pod vodstvom novog trenera Juliana Nagelsmanna, fudbaleri njemačkog šampiona Bayerna iz Munchena poraženi su danas u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe Kolna rezultatom 3:2.

Bayern je nastupio u kombinovanom sastavu, poveo je već u sedmoj minuti golom Sibea, ali je vrlo brzo uslijedio preokret ''Jarčeva''. Thielmann je u 19. minuti izjednačio, a Uth je sedam minuta kasnije doveo Koln u vođstvo.

Odgovor Bayerna uslijedio je u 33. minuti kada je Zirkzee izjednačio na 2:2 i tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme.

U nastavku, Mark Uth u 56. minuti postiže svoj drugi gol na ovom meču, za 3:2 i tu prednost je ekipa Kolna uspjela da zadrži do kraja.

Do početka nove sezone Bayern će imati još tri jake provjere - protiv Ajaxa 24. jula, Monchengladbacha četiri dana kasnije i Napolija 31. jula. Bayern će u novu sezonu ući 6. avgusta utakmicom protiv Bremera u Kupu.