Anel Ahmedhodžić večeras imao partiju za pamćenje. Ni Giorgio Chiellini se ne bi postidio

Malme za koji igraju dva bh. reprezentativca Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić večeras je u okviru prve utakmice 3. pretkola Lige prvaka savladao Rendžers koji sa klupe predvodi slavni Steven Gerrard. Bilo je 2:1, iako je švedski tim do 5. minute nadoknade imao dva gola prednosti, ali je onda pogodio iskusni Steven Davis.

Prvih 45 minuta prošlo je u neatraktivnoj igri, nije bilo prilika koji bi se istakli. Onda je uslijedio start drugog dijela za poželjeti. Soren Rieks je dobio asistenciju od Veljka Birmančevića i onda pogodio za vodstvo Malmea. Samo dvije minute kasnije Birmančević sjajno pogađa za 2:0.

Činilo se da će švedski predstavnik dočekati revanš u Glazgovu za dva gola viška, a onda se ukazao Dejvis i pogodio nakon dodavanja Ryana Kenta. U pobjedi svog tima kompletnu utakmicu odigrao je Anel Ahmedhodžić, koji je miao još jedan fantastičan meč u odbrani, dok je Adi Nalić u igru ušao u 74. minuti umjesto Birmančevića.

Revanš susret se igra za sedam dana u Glasgowu.