Bayern osvojio desetu uzastopnu titulu prvaka u Njemačkoj

Bayern je zaokružio deceniju potpune dominacije u Bundesligi. Ekipa iz Bavarske je po deseti put uzastopno postala prvak Njemačke, a 32. put u svojoj historiji.

Bavarci su novu titulu upravo osigurali pobjedom u Klassikeru protiv Borussije Dortmund rezultatom 3:1 u okviru 31. kola Bundeslige.

Sada, tri kola prije kraja prvenstva, Bayern je Borussij ipobjegao na nedostižnih 12 poena prednosti i tako došao do nove titule.

Do prednosti je domaći tim danas došao u 15. minuti kada je Gnabry postigao sjajan gol. Petnaest minuta kasnije, Coman postiže novi gol, ali je nakon intervencija VAR-a on poništen zbog ofsajda.

Ipak, tri minute kasnije na scenu stupa Robert Lewandowski i postiže 33. pogodak u sezoni za uduplavanje vodstva protiv svog bivšeg kluba.

Nadu Borussiji dao je u 52. minuti Emre Can kada je postigao pogodak iz penala za 2:1, ali više od toga gosti nisu mogli.

Bayern je samo potvrido pobjedu u 83. minuti i to preko mladog Musiale, koji je 20 minuta prije pogotka ušao umjesto Gnabryja.