Bayern pregazio Salzburg, Inter se pobjedom na Anfieldu oprostio od Lige prvaka

Minhenski Bayern je večeras na svom terenu pokazao da je nekoliko klasa iznad austrijskog Red Bull Salzburga, pošto ga je u revanš meču osmine finala Lige prvaka demolirao slavivši rezultatom 7:1.

Tako su Bavarci, nakon remija u prvom meču od 1:1, s ukupnih 8:2 prošli u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Briljirao je večeras Robert Lewandowski, koji je već u prvom poluvremenu, u roku od 11 minuta, stigao do hat-tricka i donio Bayernu u 23. minuti velikih 3:0, piše Sport centar.

U 12. i 21. minuti je Poljak pogađao iz penala, da bi u 23. postigao i gol iz igre te kompletirao hat-trick. Na 4:0 je povisio Serge Gnabry u 31. minuti, kad mu je asisitrao Kingsley Coman.

Treba reći i da je Lewandowski u prvom poluvremenu ispisao historiju Lige prvaka, pošto je postigao najraniji hat-trick u historiji ovog takmičenja. Rekord je do večeras držao Marco Simeone koji je igrajući za Milan 1996. postigao tri gola Rozenborgu za 24. minuta.

U nastavku se nastavila dominacija Bayerna, a u 54. minuti je Thomas Muller postigao peti gol za domaćina, koji je poveo sa 5:0.

Salzburg u 70. minuti dolazi do utješnog pogotka preko Kjaergaarda, ali u 83. Muller postiže svoj drugi gol i donosi Bayernu velikih 6:1. Nije tu bio kraj nevoljama austrijskog kluba, pošto u samom finišu njegovu mrežu trese i Sane i postavlja konačnih 7:1.

Bayern je tako s ukupnih 8:2 prošao u četvrtfinale…

Liverpool je večeras s minimalnih 0:1 na svom Anfieldu poražen od Intera, ali Redsi su svejedno prošli u četvrtfinale Lige prvaka!

Bio je to revanš meč osmine finala, a sastav predvođen Jurgenom Kloppom prošao je dalje zahvaljujući pobjedi od 2:0 iz prvog meča na Giuseppe Meazzi.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a najbliže postizanju gola Redsi su bili u 31. minuti. Tada je Arnold centrirao, a Matip udarcem glavom pogodio prečku!

U finišu prvog dijela Calhanoglua je zaustavio Alisson i na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Zaigrao je bolje Inter u nastavku i već u uvodnim minutama drugog dijela prijetio preko Sancheza i Calhanoglua, ali u 52. minuti Salah pogađa stativu.

U 62. minuti fenomenalan potez napravio je Lautaro Martinez, koji na sjajan način udarcem s 20 metara trese mrežu Redsa i donosi prednost Interu od 0:1.

Oživio je taj gol nadu Intera da može do prolaska dalje, ali samo minut poslije Sanchez pravi neshvatljivo oštar prekršaj, a sudac Lahoz mu pokazuje drugi žuti i crveni karton…

Neshvatljive poteze potom pravi i Simone Inzaghi, koji više nije imao šta izgubiti u finišu, ali svejedno je na klupi svih 90 minuta utakmice ostavio Edina Džeku. Tu odluku će morati objasniti nakon utakmice.

Završilo je 0:1, ali je Liverpool s ukupnih 2:1 prošao u narednu fazu.