Bayern trijumfovao nad Lyonom i plasirao se u finale Lige prvaka

Bayern je u polufinalu Lige prvaka golovima Sergea Gnabryja u 18. i 33. minuti pobijedio Lyon 2:0 i plasirao se u finale u kojem će u nedjelju igrati protiv PSG-a.

Lyon je u prvom poluvremenu imao nekoliko šansi, a najveću je imao u 17. minuti. Toko Ekambi je pobjegao Bayernovoj odbrani, riješio se Alabe i onda s vrha peterca pogodio prvu stativu. U sljedećem napadu Bayern je kaznio promašaje.

Gnabry je primio loptu na desnoj strani i strašnim udarcem s ivice kaznenog prostora probio Lopesa. On je postigao  i drugi gol.

U nastavku je tempo potpuno pao, a Bayern je bez većih problema čuvao svoju prednost.

Konačnih 3:0 postavio je Robert Lewandowski dvije minute prije kraja. Kimmich je ubacio iz slobodnog udarca, a Poljak glavom zabio u ugao za potvrdu Bayernovog ulaska u finale.