Bayernu prijeti oduzimanje bodova zbog propusta. Sad sve ovisi o Freiburgu

Bayern je u subotnjem gostovanju kod Freiburga u 28. kolu Bundeslige uvjerljivo pobijedio 4:1, ali još bi mogao izgubiti utakmicu 3:0 za zelenim stolom ako se domaćini odluče požaliti zbog toga što su Bavarci jedno vrijeme imali 12 igrača na terenu.

To se dogodilo u 86. minuti pri Bayernovu vodstvu 3:1, kada je Julian Nagelsmann izvršio dvostruku zamjenu. U igru su ušli Sule i Sabitzer, ali izašao je samo Tolisso. Trebao je i Kingsley Coman, ali četvrti sudac greškom je pokazao broj 29, koji u Bayernu niko ne nosi. Tako Coman nije odmah shvatio da mora izaći, a kad je ta informacija s klupe stigla do njega, igra je već nastavljena.

Ukupno je 17 sekundi Bayern bio s dvanaestoricom na terenu prije nego što je Coman obavijestio suca o pogrešci i napustio travnjak. Uslijedila je trominutna rasprava između glavnog i četvrtog suca te trenera Nagelsmanna i Bayernove team managerice Kathleen Kruger, koja je zapravo bila odgovorna za propust jer je četvrtom sucu rekla da pokaže broj 29 umjesto Comanove 11-ice.

Kriva je team managerica, ali i četvrti sudac

No sporna je i odluka četvrtog suca koji je dopustio dvojici igrača da uđu u igri bez da ih je isto toliko napustilo travnjak. Ništa se u tih spornih 17 sekundi nije dogodilo, a utakmica je nastavljena u 90. minuti uz osam minuta nadoknade, u kojoj je Bayern zabio i četvrti gol.

Pravila su jasna i Bayern bi zbog tih nesretnih 17 sekundi mogao ostati bez bodova jer će se utakmica registrirati pobjedom Freiburga 3:0, ali samo ako domaćini odluče formalno uložiti žalbu, a zasad nije jasno hoće li. Rok za prijavu istječe u ponedjeljak.

Trener Freiburga: Svi su podložni pravilima

"Postoje pravila za ono što se dogodilo, a njima su podložni i Freiburg i Bayern i svi ostali klubovi. Ništa drugo ne mogu reći", izjavio je trener Freiburga Christian Streich kad su ga pitali o planovima kluba za žalbu.

Čak i ako mu oduzmu tri boda, Bayern će i dalje imati lijepih šest bodova prednosti na vrhu pred dortmundskom Borussijom šest kola prije kraja, ali Freiburgu bi nova tri boda itekako mogla pomoći jer je trenutačno ima tačno tri boda manje od RB Leipziga na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.