Bekrić spasio Željezničar, Tuzla City sa igračem manje do boda na Mokrom Docu

Željezničar je remizirao sa Rudarom na Gradskom stadionu u Prijedoru u utakmici 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine (2:2), a Plave je poraza spasio Samir Bekrić golom u petoj minuti sudijske nadoknade.

Prvi pokušaj na utakmici viđen je u trećoj minuti kada je Mekić šutirao sa 30-ak metara, ali siguran je bio Šćekić. Opasan napad Rudar je izveo u osmoj minuti, no lopta nije došla na kraju do Mandića. Dobru priliku Plavi su imali u 14. minuti. Juričić se izborio za prostor i uputio udarac, međutim lopta je otišla pored gola.

Samo minutu poslije Juričić je pokušao još jednom. Ovaj put je šutirao u okvir gola, ali lopta je završila u rukama Šćekića. Juričić je bio neprecizan i u 27. minuti. Ovaj put je pokušao glavom. Željezničar je došao do prednosti u 29. minuti. Juričić je ostavio loptu za Mekića, koji je lijepim prizemnim udarcem pogodio sa 16 metara za 0:1.

Opasno je bilo pred golom gostiju u 31. minuti. Muftić nije baš najbolje intervenisao, ali uspio je vrhovima prstiju izbaciti loptu ispred svog gola. Rudar Prijedor je uspio doći do izjednačenja u 37. minuti. Amoah je sjajno pogodio glavom. Prebacio je Muftića za 1:1. Već u 39. minuti Amoah je pogodio prečku i do kraja poluvremena ostalo je 1:1.

U nastavku Željezničar je prvi zaprijetio. Subašić je šutirao, al Šćekić nije imao problema. Veliku šansu su imali domaći u 54. minuti. Jakupović je bio “kratak”. Nije dobro zahvatio loptu glavom. Opasan pokušaj Gasala je izblokiran minutu poslije. Pokušaj Clarismarija u 62. minuti otišao je pored gola Željezničara. Neprecizan je bio i Jakupović u 67. minuti.

Rudar je došao do potpunog preokreta u 73. minuti. Kulenović je odlično skočio, a nakon što se lopta odbila od Muftića, Amoah ju je poslao u mrežu. Odmah prilika na drugoj strani, no Mekić je slabo pokušao. Nije bilo mnogo uzbuđenja, a u petoj minuti sudijske nadoknade Bekrić je pogodio za 2:2.

Tuzla City je uspjela sa igračem manje doći do boda na Mokrom Docu, a odigrali su 1:1 sa Posušjem.

Na startu susreta Posušja i Tuzla Cityja nije bilo velikih uzbuđenja. Ramović je u sedmoj minuti morao napustiti igru zbog povrede. Mehanović je u 14. minuti katastrofalno šutirao, a dvije minute poslije veliku priliku imalo je Posušje. Begić je uputio centaršut, ali je Barišić promašio loptu.

Još jedna šansa za Barišića viđena je u 17. minuti. Pogodio je vanjski dio mreže. Dugo nije bilo velikih šansi, a u 35. minuti Čeliković je oborio Begića i dosuđen je penal za domaće. Loptu je uzeo Lučić, ali je mladi Brajlović odbranio penal i ostalo je 0:0.

Begić je dobro pokušao glavom, ali je loptu golman Tuzlaka izbacio korner. Tuzla City je ostao sa igračem manje u 42. minuti jer je Čeliković zaradio drugi žuti karton. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata.

Na startu drugog dijela utakmice izblokiran je pokušaj Lauša. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Brajlović je zaustavio udarac Milanovića. Penal za domaće dosuđen je u 63. minuti nakon igranja rukom Efendića. Siguran sa bijele tačke za 1:0 bio je Serdarušić.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo šansi. Posušje je kontrolisalo utakmicu i čuvalo prednost, ali nisu uspjeli do kraja. U 84. minuti Mišić je pogodio za 1:1 nakon centaršuta Džafića, a to je bio i konačan rezultat ove utakmice.