Realovi Benzema i Kroos majstorijama srušili Barcelonu i preuzeli tron

Real Madrid je pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1 nakon lude utakmice u kojoj se stalno jurilo s jednog na drugi gol. Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak Barcelone zabio je Oscar Mingueza.

Barcelona je bolje otvorila susret i dominirala posjedom u prvih deset minuta, a uspjela je nanizati i nekoliko prilika u kojima je nedostajalo mirnoće u završnici.

Najbolju priliku Barcelona je imala u 10. minuti susreta. Messi je proigrao Jordija Albu na lijevom rubu kaznenog prostora Reala, a bočni igrač Barcelone centrirao je na pet metara od gola. Tamo je Courtois bio spreman i odbio loptu ispred Dembelea.

Četiri minute kasnije Benzema je zabio spektakularan pogodak. Lucas Vasquez ubacio je s desne strane na peterac Barcelone, a tamo je bio Benzema koji je petom majstorski zabio za vodstvo.

Francuz je zabio sedmu utakmicu u nizu te postao tek četvrti igrač Reala u ovom stoljeću koji je to uspio nakon Ruuda van Nistelrooya, Cristiana Ronalda i Garetha Balea.

Nakon novih 14 minuta ponovno je pao gol za Real. Toni Kroos zapucao je slobodni udarac s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila od Sergina Desta u živom zidu i otišla u gol. S crte ju je pokušao izbaciti Jordi Alba, ali on ju je samo okrznuo glavom pa je bez prepreke prošla u gol.

Sjajan potez Modrića

U 34. minuti Real je ponovno bio u šansi. Luka Modrić sjajnom loptom gurnuo je Viniciusa u kontranapad, a Brazilac je dodavanjem pronašao Valverdea na drugoj strani. Urugvajac je pucao i pogodio stativu, a nakon njega je s ruba kaznenog prostora tukao Vasquez kojem je Ter Stegen obranio udarac. Nakon toga utakmica je mirovala do kraja prvog dijela.

U drugi dio ponovno je bolje ušla Barcelona koja je uspjela smanjiti prednost Reala već nakon 15 minuta utakmice. Oscar Mingueza zabio je svoj drugi gol u La Ligi nakon ubačaja Jordija Albe. Griezmann je sjajno propustio loptu, a Mingueza je pospremio u mrežu.

Kiša otežavala utakmicu

Drugo poluvrijeme susreta osim sjajnih prilika i pogodaka obilježila je i kiša koja je jako padala i stvarala velike probleme nogometašima obje ekipe. Na trenutke je padala toliko jako da se činilo kako će se susret morati prekinuti, ali na kraju je ipak održan bez prekida.

Barcelona je nakon svog gola nastavila s dominacijom, ali i Real je imao nekoliko jako opasnih prilika iz kontranapada, ali sve do zadnjih desetak minuta susreta nije bilo većih prilika.

Real je ovom pobjedom preskočio Barcelonu na ligaškoj tablici i izjednačio se s prvoplasiranim Atletico Madridom. Ekipa Diega Simeonea ima bolju gol razliku pa zbog nje i dalje drži vrh, a ima i utakmicu manje koju igra sutra protiv Betisa.