Bh. odbojkašice nakon drame poražene od Švedske

Odbojkašice reprezentacije Bosne i Hercegovine, u uzvratnom susretu Zlatne lige CEV-a protiv Švedske, večeras su pred oko 700 gledalaca u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici poražene rezultatom 2:3 (25:21, 25:17, 13:25, 16:25 i 8:15).

Šveđanke su u trećem setu povele s 2:0, a naše su poravnale na 2:2. Međutim, gošće su ponovo otišle na dva poena prednosti. Serijom 7:0 povele su i s 11 poena razlike - 20:90. BiH je smanjila na 11:20.

Međutim, u igri “poen za poen” Šveđanke su sačuvale vodstvo i treći set riješile u svoju korist s 25:13. Time su smanjile na 1:2.

Nakon početnog vodstva bh. tima u četvrtom setu, rezultatom 1:0 i 2:1, Šveđanke su preokrenule na 2:3.

Do kraja seta stalno su bile u vodstvu. U finišu seta imale su i osam poena prednosti, pri rezultatu 15:23 i 16:24. Četvrti set su dobile sa 25:16 i poravnale rezultat u setovima na 2:2.

“Zlatni set” bolje su ponovo otvorile bh. odbojkašice te povele s 2:0, ali su Šveđanke dobile pet uzastopnih poena te prokrenule na 2:5 i 3:7 te 3:8.

Nakon promjene strana, ništa se posebno nije promijenilo. Gošće su povele s 12:6 i sa puno više samopouzdanja odigrale do kraja peti set, koji su dobile s 15:8 te nakon velikog preokreta slavile s 3:2 u setovima.

Tako su Šveđankama za pobjedu pripala dva, a BiH jedan bod. To je ujedno jedini bod kojeg su naše odbojkašice osvojile u tri meča. BiH je, naime, u gostima kod Belgije poražena s 0:3.

Tabela grupe A: Belgija 6, Švedska 5 i BiH 1 poen.

BiH će 14. juna u Zenici igrati meč posljednjeg kola protiv Belgije (18 sati). Švedska će ugostiti Belgiju 17. juna.