Boks meč ili Liga prvaka? Nevjerovatne scene iz Porta, sudija pokazao čak tri crvena

Fudbaleri Atletica napravili su mini-senzaciju, pošto su uspjeli da se sa posljednjeg mjesta grupe pred posljednje kolo popnu na drugo i tako obezbijede nastavak sna u Ligi prvaka. Golovi Griezmanna, Corree i De Paula omogućili su Jorgandžijama pobjedu protiv Porta (1:3) uz poraz Milana protiv Liverpoola (1:2) prolazak u nokaut fazu.

Ali ovaj duel ostat će u sjenci nekoliko zaista nesportskih poteza, što je blaga riječ za sve što se dešavalo u periodu između 67. i 73. minute na terenu "Dragaa". Sijevali su udarci, pesnice, bilo je mnogo koškanja i hrvačkih zahvata, a sudija Clement Turpin je sa svojim pomoćnicima imao pune ruke posla.

Prvo je u 67. minuti poslije hrvačkog zahvata isključen Yannick Carrasco. Sve se dešavalo pred očima francuskog arbitra, koji je bukvalno samo izvadio crveni karton i poslao fudbalera gostujuće ekipe u svlačionicu. Djelovalo je da će to biti kraj uzavreloj krvi fudbalera sa Pirinejskog poluostrva, ali…

Za novi, još veći haos se postarao WendeLl koji je u 70. minutI udario Cunhu u predjelu vrata i samim tim ostavio svoje saigrače na cjedilu. Uslijedila je velika kavga pored terena, umiješali su se svi sa klupe i jednog i drugog tima i sve je potrajalo nekoliko minuta. Nakon svega, isključen je i Marchesin.

Nije da se ovo nije očekivalo, uzimajući u obzir žar borbe i važnost utakmice, ali svakako nije nešto što je lijepo videti na fudbalskim terenima.