Borac deklasiran od Cluja sa 3:1

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od domaćeg Cluja rezultatom 3:1.

Problemi za Borac počeli su u samom startu meča, kada je u 11. minuti penal za domaće skrivio Milojević.

Penal je šutao Dek, koji je pogodio stativu, ali se lopta odbila pored nespretne odbrane Borca u noge Omrania, koji je bio precizan i koji je doveo u vodstvo svoju ekipu.

Odbrana Borca počela je da pravi greške, koje je u 28. minuti kaznio Dek povećavši rezultat na 2:0.

Borac je uspio na poluvrijeme da ode sa jednim golom zaostatka, pošto je Moraitis bio precizan glavom nakon ubacivanja Ziljkića u nadoknadi prvog poluvremena (45+1).

Međutim, domaći su u drugom poluvremenu nastavili odlučno sa željom da sa što većim rezultatom pobijede goste iz Banjaluke.

Za konačnih 3:1 pogodio je Sigurjonson u 60. minuti.

Uzvratni meč u Banjaluci igraće se za sedam dana, odnosno 13. jula u 20:00 časova.