Borac nakautirao Sarajevo na Koševu. Bitka za prvaka se nastavlja

Bitka za titulu prvaka BiH je od večeras i definitivno otvorena pošto je Borac na Koševu u derbiju 26. kola Premijer lige sa 0:2 savladao Sarajevo.

Slavili su Banjalučani sa 0:2, a igrač utakmice bio je fenomenalni Goran Zakarić koji je s dva gola nokautirao Sarajevo.

Tako je Borac sada na samo dva boda zaostatka za liderom Sarajevom i u posljednjih sedam kola sve će biti otvoreno.

Nešto više rizika u prvom poluvremenu preduzimalo je Sarajevo, koje je držalo loptu u svoj posjedu, u nekoliko navrata pokušavalo napraviti i pritisak, dok je Borac šansu čekao iz kontranapada.

Jednu takvu je i dočekao u 34. minuti. Tada se sjajno otvorio Stojan Vranješ, centrirao s lijeve strane, a zicer Elviru Mehanoviću skida Vladan Kovačević. Ipak, lopta se odbija do Gorana Zakarića koji je zakucava u mrežu za 0:1.

Nešto ranije je kolosalnu priliku imao Tino Sven Sušić. Šutirao je s pet metara gotovo neometan glavom, ali je izvanredno reagovao Bojan Pavlović i odbranio taj šut.