Borac novim trijumfom preskočio Sarajevo na tabeli

Borac je pobjedom nad Slobodom od 3:1 u 19. kolu Premijer lige BiH uspio da na dobar način okonča jesenju polusezonu.

Heroj Banjalučana je večeras bio sjajni Milan Vušurović, koji je postigao dva gola, a Borac je s ova tri boda na tabeli preskočio Sarajevo i sada je trećeplasirani sa 30 bodova. Sloboda je šesta sa šest manje.

Borac je bio bolji rival na terenu od samog početka, te je kontrolisao meč. Prvu šansu imao je Meleg u 7. minuti, ali ga je sjajno zaustavio Bukvić.

Tri minute poslije Ćorić kasni na ubačaj Melega, a u 15. minuti Ćorićev šut zaustavlja Bukvić. U 16. minuti smo vidjeli prvi pokušaj Tuzlaka, ali je dalekometni udarac Predragovića boksovao mladi golman Četković.

Borac do vodstva stiže u 33. minuti. Tada je Vojnović silovito šutirao sa skoro 30 metara, a Bukvić loše intervenisao i odbio loptu ispred sebe. Na nju je natrčao Lukić i pogodio za 1:0.

Ipak, Sloboda je imala spreman odgovor. U 36. minuti je Predragović još jednom šutirao sa 20-ak metara, a pogodio je sami donji desni ugao gola Borca za 1:1!

Prijetio je u finišu još Bukviću i Zakarić, ali golman Slobode je odbranio, da bi potom Balić na drugoj strani propustio odličnu šansu šutiravši preko gola. Imao je u nadoknadi šansu i Husejinović, ali i on je loptu volej udarcem poslao preko prečke.

Nakon četrdesetak sekundi igre u drugom poluvremenu Borac je došao do pogotka. Ćorić je s desne strane centrirao, a Vušurović glavom matirao Bukvića za 2:1.

Ipak, pao je ritam utakmice nakon toga u potpunosti, pa nismo vidjeli ni blizu onoliko uzbuđenja kao u prvom dijelu meča.

Pokušao je Žižović s dvije promjene i ubacivanjem u igru Veselinovića i Ramića prodrmati tim, ali nije to urodilo plodom.

U 71. minuti je riješeno pitanje pobjednika, pošto je Borac došao do trećeg gola. Zakarić je jako lijepo proigrao Vušurovića, a on je postigao svoj drugi gol na utakmici za 3:1.

Prijetio je u 80. minuti snažnim udarcem Amar Beganović, ali odbranio je to Četković. Nekoliko minuta poslije Lukić je prošao nekoliko igrača i našao se u velikoj šansi, ali zaustavio ga je Bukvić.

Ramić je u sudijskoj nadoknadi imao odličnu šansu da ublaži poraz Tuzlaka, ali njegov šut glavom odbranio je Četković, pa je do kraja ostalo 3:1.