Borac odnio bodove sa Pecare: Banjalučani se prošetali kroz Široki Brijeg

Široki Brijeg i Borac međusobnim su dvobojom na Pecari u petak otvorili proljetni dio sezone bh. nogometnog prvenstva, a bolji su bili gosti iz Banja Luke koji su pobijedili rezultatom 3:0.

Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu, a junak gostiju bio je Panagiotis Moraitis, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i zabio dva pogotka.

Prvi gol Moraitis je zabio u 74. minuti atraktivnim udarcem škaricama, a drugi pogodak devet minuta kasnije. Za konačnih 3:0 pogodio je Goran Brkić u 88. minuti.

Treba napomenuti da je Široki Brijeg od 32. minute igrao s čovjekom manje nakon što je izravan crveni karton nakon oštrog prekršaja dobio kapetan domaćih Božo Musa.

Meč se igrao bez prisustva publike jer je Široki kažnjen od Disciplinskog povjerenstva NS BiH jednom utakmicom bez gledatelja.

Borac se s tri nova boda učvrstio na trećem mjestu ljestvice s 33 boda, dok je Široki peti s 27 bodova.

Danas će se odigrati još jedan susret 20. kola Premijer lige BiH. Od 18 sati u Mostaru igraju Velež i Željezničar.