Borac ubjedljivo nadigrao Posušje

Banjalučki Borac je večeras na domaćem terenu sa 3:0 savladao Posušje. Bio je to meč u 15. kolu Premijer lige BiH.

Pobjedu su Borcu donijeli Jovo Lukić, Panagiotis Moraitis i Milan Vušurović, a osvajanjem ova tri boda Borac je na tabeli preskočio Sarajevo i Slobodu, te je sada na trećoj poziciji.

U prvom poluvremenu smo vidjeli pravu uspavanku. Uglavnom je golu gostiju prijetio Vranješ, ali njegove udarce je zaustavljao sigurni Baćak.

Što se Posušja tiče, iz prvog dijela vrijedi izdvojiti tek dalekometni šut Landeke pored gola.

U nastavku Borac lomi otpor gostiju iz Hercegovine, čija je odbrana poklekla pred njihovim napadima. Do vodstva Borac stiže u 67. minuti.

Vojnović je ubacio, loše je reagovala odbrana gostiju, a Lukić je došao do lopte i poslao je u gol za 1:0. Barišić mu je doslovno smirio i spustio loptu, te servirao pogodak…

Imalo je Posušje nakon toga nekoliko opasnih napada, ali u 83. minuti stavljena je tačka na utakmicu. Nakon opasnog napada Posušja uslijedila je kontra Borca. Baćak je zaustavio udarac Zakarića, njemu se vratila ta lopta, a zatim ju je Zakarić proslijedio do Moraitisa, a Grk pogađa za 2:0.

Trijumf domaćina u nadoknadi samo je ovjerio Vušurović. Šutirao je napadač Borca, lopta je zakačila Ilinkovića, promijenila smjer te prevarila Baćka i završila u golu za 3:0.

Premijer liga BiH, 15. kolo:

Borac – Posušje 3:0 (Lukić 67′, Moraitis 83′, Vušurović 90+1′))

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Žuti kartoni: Ramović, Baćak, Milanović (Posušje)

Borac: Četković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Vojnović, Molls, Vranješ (Moraitis), Meleg (Dujaković), Vušurović, Zakarić i Lukić (Begić).

Posušje: Baćak, Šuta, Barišić J., Miletić, Lučić, Ilinković, Krišto, Landeka (Leko), Ramović (Blagojević), Milanović (Begić D.) i Begić L.