Borussia Dortmund se iskalila na Paderbornu. Zabili im šest golova u drugom poluvremenu

Borussia Dortmund iskalila se na Paderbornu nakon što je sredinom sedmice u Der Klassikeru poražena od Bayerna. Momčad Luciana Favrea u 29. kolu Bundeslige razbila je domaćina rezultatom 6:1.

Nakon prvih 45 minuta susreta bilo je 0:0 i moglo se pretpostaviti da je poraz u derbiju loše utjecao na Dortmund koji je skoro pa izgubio bitku za titulu prvaka Njemačke.

No u drugom poluvremenu Dortmund je pokazao da će do kraja prvenstva dati sve od sebe kako bi skupio što više bodova i postigao što više golova.

Unatoč izostanku Erlinga Halanda koji je povrijeđen, momčad je postigla čak šest golova u jednom poluvremenu.

Favre je umjesto Halanda u vrh napada postavio Thorgana Hazarda koji je u 54. minuti načeo mrežu Paderborna. Samo tri minute kasnije gol postiže i Jadon Sancho.

Paderborn je nadu za rezultatskim povratkom vratio u 72. minuti kada Uwe Hünemeier iz jedanaesterca smanjuje na 2:1. Ipak, samo dvije minute kasnije Sancho svojim drugim pogotkom na utakmici pogađa za 3:1.

Potpuni potop domaćin uslijedio je u posljednjim minutama susreta. Od 85. minute do kraja Paderborn je primio još tri gola, a strijelci su bili Achraf Hakimi, Marcel Schmelzer i Sancho koji je kompletirao svoj hat-trick.

S nova tri pogotka Sancho je došao do nevjerovatnog učinka od čak 17 golova i 17 asistencija u 27 ligaških nastupa ove sezone.

Dortmund je uz ova tri boda učvrstio drugu poziciju na tabeli, dok je Paderborn stigao na korak od matematičkog ispadanja u niži rang.