Čarobna noć na Anfieldu, Real utišao Milano

Sa večerašnjih šest mečeva odigranih u terminu od 21 sat, zaključeno je prvo kolo grupne faze Lige prvaka.

Real Madrid je došao do pobjede na milanskom stadionu Giuseppe Meazza golom Rodryga minut prije kraja meča. Na taj način Kraljevi su praktično kaznili Inter za silne promašaje, pogotovo u prvom poluvremenu.

Naš Edin Džeko odigrao je cijelu utakmicu, našao se u nekoliko dobrih prilika, ali vratar gostiju Thibault Courtois sjajno je reagovao u tim situacijama.

Ljepotica večeri viđena je na Anfieldu. Liverpool je poveo protiv Milana preko Alexander-Arnolda, odnosno autogolom Tomorija u devetoj minuti, da bi uslijedio hladan tuš za domaću publiku u završnici prvog poluvremena jer su Rebić i Diaz pogađali za preokret od 1:2.

Nakon odmora uslijedio je novi preokret. Izjednačio je Salah u 49. minuti, da bi prelijepim pogotkom kapiten Liverpoola Jordan Henderson pogodio za konačnih 3:2 u 69. minuti.

Susret bez golova odigrali su Atletico i Porto, dok su bodove također podijelili Club Brugge i PSG (strijelci Vanaken i Herrera). Ajax je usred Lisabona obrukao domaći Sporting i slavio sa ubjedljivih 1:5 uz četiri gola Sebastiena Hallera, dok je Manchester City ostvario trijumf nad RB Leipzigom vaterpolo rezultatom od 6:3.