Chelsea je izgubljen slučaj. Ne pomaže ni smjena trenera

Chelsea se i dalje muči. Nije pomogla ni nova promjena trenera. Frank Lampard je svoj novi mandat na klupi "Plavih" započeo porazom (0:1) na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa.

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea u ulozi kapitena.

Jedini gol na utakmici postigao je Matheus Nunes preciznim udarcem iskosa u 31. minuti.

Drugi hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenhama u domaćoj pobjedi (2:1) protiv Brightona u susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Perišić je proslijedio loptu do Sona. Korejski napadač je u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut.

Brighton je potom bio bolja ekipa. Poništen mu je pogodak Mitome zbog navodnog igranja rukom. Potom je Dunk u 34. minuti glavom poravnao na 1:1. Početkom drugog poluvremena poništen je još jedan gol nakon što je udarac Welbecka na putu prema mreži pogodio MacAllistera.

Na kraju je pogodak pao na drugoj strani. Kane je u 79. minuti dobio odličnu loptu od Hojbjerga. Udarcem sa 16 metara zakucao je loptu u mrežu, prenosi HRT.

Tottenham je ostao peti sa 53 boda. Ima tri manje boda od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda koji su također upisali pobjede u subotu.

Manchester United je u prvom susretu dana sa 2:0 na svom Old Traffordu svladao Everton. Newcastle je kao gost preokretom sa 2:1 dobio Brentford. Brighton je, pak, ostao sedmi sa 46 bodova.

Chelsea je 11. na tabeli sa 39 bodova. Wolverhampton je skočio na 12. mjesto sa 31 bodom.