Čilić izbacio Rubleva. Teniser iz Međugorja prvi put u polufinalu Roland Garrosa

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale Roland Garrosa nakon što je u četvrtfinalnom ogledu svladao Rusa Andreja Rubleva 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 po setovima.

U izjednačenom meču, nakon nešto više od četiri sata i 10 minuta igre, odluka o pobjedniku pala je u tie-breaku petog seta. Prema novim pravilima igralo se do 10 osvojenih poena, a Čilić je zadržao mirnoću i koncentraciju te je osvojio tie-break rezultatom 10-2.

Čilić, inače rođen u Međugorju, u polufinalu očekuje boljeg iz dvoboja Norvežanina Caspera Ruuda i Danca Holgera Runea.

Za Čilića će to biti prvo polufinale pariškog Grand Slama uopć, i prvo polufinale nekog Grand Slama od 2018. godine kada je Međugorac igrao finale Australian Opena.