City dominirao u gradskom derbiju: “Četvorka” u mreži Slobode

Fudbaleri Tuzla Cityja u gradskom derbiju su pobijedili Slobodu na Tušnju rezultatom 4:1 (1:0).

U uvodnim minutama susreta nominalni domaćini, fudbaleri Tuzla Cityja, došli su do prednosti. Autogol je postigao Elmir Jusić.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Sloboda je imala u 9. minuti. Huseinović je proigrao Predragovića, ali je njegov pokušaj zaustavila prečka.

U finišu domaći su imali jedanaestrac koji nije uspio iskoristiti Krpić. Njegov šut zaustavila je stativa.

Odmah na startu drugog dijela Džafić pogađa za 2:0, a u 49. Krpić pogađa za 3:0 i tu je bio kraj nadanja Slobode da može doći do pozitivnog rezultata.

Uspjeli su fudbaleri Slobode smanjiti na 3:1 golom Ramića u 57. minuti, ali do preokreta nisu mogli.

U finišu susreta konačnih 4:1 postavio je Mendeš.

Tuzla City je zadržao drugu poziciju sa 53. boda dok je Sloboda desetoplasirana sa 29 bodova, tri više od Rudara iz Prijedora koji je na poziciji koja vodi u niži rang takmičenja.