Cristiano Ronaldo postavio rekord. Portugalci matirali Ganu

Cristiano Ronaldo i saigrači nisu dozvolili iznenađenje u prvom meču na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Za razliku od mnogih drugih selekcija, koje su se uprkos statusu favorita okliznule na startu Mundijala, Portugalci su pružili upečatljivu partiju.

Cristiano Ronaldo pogodio sa penala

Savladali su Ganu sa 3:2 na stadionu 974 u Dohi. Meču je prisustovalo 42.662 navijača.

Portugalci su diktirali tempo i imali inicijativu većim dijelom utakmice. No, sva tri gola postigli su u drugom poluvremenu.

Afričku selekciju načeo je Ronaldo. Legendarni napadač pogodio je sa penala u 65. minuti.

Tridesetsedmogodišnji napadač tako je pogodio na SP u nizu.

Osam minuta kasnije Andre Ayew je poravnao.

Za samo tri minute, od 78. do 80., Portugalci su dva puta zatresli mrežu Gane. Drugi gol Portugala postigao je Joao Felix. Konačan udrac zadao im je je Rafael Leao.

Osman Bukari je u 89. minuti smanjio za 2:3. Mogli su nakon greške golmana Dioga Coste čak i izjednačiti, ali Inaki Williams nije uspio pogoditi u desetoj minutri sudačke nadoknade.

Na redu Urugvaj

U drugom meču grupe H, reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje remizirale su danas bez golova.

Urugvaj je pružio nešto kvalitetniju partiju u prvom poluvremenu susreta odigranog na stadionu Education u Dohi.

Najbolju priliku imao je iskusni Diego Godin. Urugvajski stoper je odlično pratio loptu iz kornera. Glavom je zaprijetio golmanu Južne Koreje Kim Seung Gyuu. No, lopta se odbila od stativu.

Pogodio je stativu i Federico Valverde. Napadač Urugvaja je u 90. minuti šutirao sa prilično velike udaljenosti.

U drugom kolu grupe H (28. novembar), Portugal će igrati protiv Urugvaja (20 sati). Isti dan od 14 sati igraju Južna Koreja i Gana.