Cristiano Ronaldo je veoma nervozan. Ovo mu se nije dogodilo 12 godina

Manchester United je ponovno pokleknuo, remi kod Burnleya (1:1) ponovno je nagrizao apetite kluba sa Old Trafforda, United je opet na petom mjestu engleske Premier lige, bod iza West Hama, koji sada drži posljednju poziciju za plasman u evropsku Ligu prvaka.

Opet ispodprosječna utakmica Manchester Uniteda, ali trener Ralf Ragnick pokušao je objasniti što se dogodilo, prenose "Sportske novosti".

"Imali smo 1:0 na poluvremenu, znali smo da će Burnley biti agresivniji u drugom poluvremenu i jedino što se mogu požaliti je da nismo bili dovoljno agresivni u prvih 20 minuta drugog poluvremena.

Ako pogledate cijelu utakmicu, najvećim dijelom smo dominirali. Osvajanje jednog boda nije dovoljno, opet je bilo frustrirajuće", rekao je trener Uniteda.

No, osim novog neuspjeha, Cristiano Ronaldo je ponovno bio u prvom planu. Portugalac je nervozan, nezadovoljan, pokazao je da svojim ponašanjem nije zajedno sa saigračima otišao pozdraviti navijače Uniteda, već je ljutit napustio teren. Ronaldo je u krizi, što mu nije uobičajeno, naime 2022. još nije zabio!

Posljednji put je strijelac bio protiv Burnleyja 30. decembra u pobjedi 3:1, od tada već pet utakmica nije zatresao mrežu, a protiv Middlesbrougha u Kupu promašio je jedanaesterac.

Inače, protiv Burnleyja je Ronaldo u utorak napustio klupu, ušao je u posljednjih 20 minuta, ali to ne umanjuje činjenicu da se nalazi u periodu koji nije doživio od 2010. godine.

Potom nije uspio zabiti u posljednje dvije utakmice Reala u sezoni 2009/2010, a potom i u prve tri utakmice nove sezone. Gledajući reprezentativne utakmice, slično mu se dogodilo 2018. godine, kada nije zabio u posljednje dvije utakmice na Svjetskom prvenstvu u Rusiji za Portugal, a potom ni u prve tri utakmice za Juventus.

Ali ovakvu seriju, pet utakmica zaredom za klub u jednoj sezoni, teško je zapamtiti kada mu se to dogodilo. Ukupno je Ronaldo ove sezone za United postigao 14 golova, samo osam u Premiershipu u 19 utakmica, više uspjeha ima u Ligi prvaka gdje je zabio šest puta u pet mečeva.