Da li je svijet vidio novog Tysona? Sa 18 godina zakoračio u profi ring i sa tri udarca sredio rivala!

Moses Itauma, obećavajući 18-godišnji teškaš koji ima 107 kilograma, debitirao je u profesionalnom ringu.

I to na kakav način. Ovaj bokser-tinejdžer fantastičnim nokautom oborio je Marcela Bodea nakon samo 23 sekunde borbe.

Itaumin cilj srušiti Tysonov rekord

Britanskom borcu trebala su samo tri udarca da nokautira kolegu debitanta Bodea.

Itaumin cilj je srušiti rekord Mikea Tysona i postati najmlađi svjetski prvak u teškoj kategoriji u historiji boksa.

"Gledajući datume i računajući, vrlo je izvedivo", rekao je Itauma za SunSport.

"Mislim da to mogu učiniti. Nije lako doći do naslova svjetskog prvaka. Mogu samo ući i boriti se. Tako da se neću ljutiti na stvari koje ne mogu kontrolirati."

Fizički još uvijek dijete

Itauma ima vremena do 20. maja 2025. da obori Tysonov rekord. Ako u tome uspije, postao bi najmlađi svjetski prvak u teškoj kategoriji.

Tyson je i dalje najmlađi borac koji je osvojio naslov svjetskog prvaka u teškoj kategoriji.

Učinio je to 22. novembra 1986. godine. Tada je osvojio WBC naslov protiv Trevora Berbicka. Titulu je osvojio sa 20 godina, 4 mjeseca i 22 dana.

"Fizički sam još uvijek dijete u poređenju s protivnicima ispred mene. Dakle, radim na tome da postanem muškarac. Mislim da ću biti dobro", rekao je Itauma, prenosi Boxing Scene.