Dalić medalju posvetio Ćiri: Mogu osvojiti 5 medalja, ali vi ste trener svih trenera

posvetio Ćiri pobjedu Zlatko Dalić crni sako bijela košulja desnu ruku drži na srcu dok se intonira himna pored kamera koja ga snima iza zastava i grb Hrvatske na terenu

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što je u Dohi porazila Maroko s 2:1 (2:1). Za Hrvatsku su golove dali Joško Gvardiol (7) i Mislav Oršić (42), a za Maroko Achraf Dari (9). Hrvatskoj je ovo druga svjetska bronza, a prvu je osvojila 1998. godine. Utakmicu je komentirao Zlatko Dalić.

"Ovo je bronza zlatnoga sjaja. Bila je teška utakmica, ovo je medalja za cijeli hrvatski narod, za sve koji navijaju za nas. U dva SP-a zaredom osvojili smo dvije medalje. Pobjedu bih posvetio Ćiri Blaževiću, čovjeku koji je sve ovo započeo. Šefe, ovo je za Vas. Mogu ja osvojiti pet medalja, ali Vi ćete uvijek ostati trener svih trenera.

Malo ko je očekivao ovo. Dečkima svaka čast, trudili su se i igrali na rezultat. Osvojili smo bronzanu medalju u ovakvoj konkurenciji, to je fantastično. Danas su igrali svi koji su bili zdravi. Znali smo da oni na svojoj desnoj strani imaju problema. Perišića Ziyech nije mogao pratiti, a i Orša je napravio puno nereda", rekao je nakon utakmice selektor Hrvatske Zlatko Dalić za HRT.

Fudbalska reprezentacija Hrvatska slavi bronzu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, nakon što je danas u meču za treće mjesto slavila protiv selekcije Maroka rezultatom 2:1. Hrvatska je tako osvojila svoju drugu svjetsku bronzu, nakon one 1998. godine u Francuskoj.

Hrvatska se vraća kući sa svojom drugom bronzom na svjetskim prvenstvima. Igrači Maroka ostali su u suzama na terenu, ali kući idu kao jedina afrička reprezentacija koja se našla među četiri najbolje reprezentacije svijeta.

Preostala je još finalna utakmica Svjetskog prvenstva Kataru između Argentine i Francuske, koja se igra sutra na stadionu “Lusail” s početkom u 16.00 sati, čime će biti okončano 22. Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru. ​​​​​​​