Danci ponovo pokazali koliko su jaki: Pala je i Francuska u Parizu

Francuska i Danska igrale su utakmicu prvog kola grupe 1 u najvišem rangu Lige nacija. Rezultat utakmice odigrane na Stade de Franceu u Parizu bio je 2:1 za Dansku. Podsjetimo, u istoj su grupi Hrvatska i Austrija, a njihova večerašnja utakmica završila uvjerljivom 3:0 pobjedom Austrijanaca.

Danci su imali prvu veliku priliku kada je u četvrtoj minuti Joakim Maehle pogodio stativu. Karim Benzema je u 16. minuti zabio gol, ali isti je poništen zbog zaleđa. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0. Kylian Mbappe zbog ozljede iz prvog dijela nije mogao nastaviti utakmicu, pa ga je od 46. minute zamijenio Christopher Nkunku.

Upravo je on asistirao Benzemi u 51. minuti. Napadač Real Madrida ušao je u kazneni prostor s desne strane danske obrane, proigrao Nkunkua, on je vratio petom, a Benzema zabio za vodstvo. Danska je izjednačila u 68. minuti preko Andreasa Corneliusa. Ušao je u igru deset minuta ranije, da bi kod gola odlično reagirao na ubačaj Pierre-Emilea Hojbjerga i mirno spremio loptu u gol.

Danska preokrenula

N'Golo Kante je u 81. minuti pokušao iz daljine. Pucao je snažno i pogodio stativu, drugu na utakmici. S druge strane, Hugo Lloris je zaustavio pokušaj Cristiana Eriksena, ali opet nije uspio zaustaviti Corneliusa koji je u 89. zabio svoj drugi gol. Sada je asistent bio Maehle te je Danska iznenađujuće došla do preokreta i pobjede u Parizu.