Danska odbranila titulu prvaka svijeta u rukometu

Rukometna reprezentacija Danske odbranila je titulu svjetskog prvaka u rukometu pobjedom nad Švedskom rezultatom 26:24.

Svoje prvo svjetsko zlato Danci su osvojili 2019. godine i ponovili su to i na Svjetskom prvenstvu u Egiptu koje je završeno.

Ipak, danas je bilo sve osim lako za Dance u velikom skandinavskom derbiju protiv Švedske. Desetkovani Šveđani su nastavili igrati kvalitetno, odigrali su sjajno Svjetsko prvenstvo i mogu biti ponosni i današnjom predstavom.

Niti jedna ekipa u prvom poluvremenu nije imala tri gola prednosti, i Danci i Šveđani su u više navrata imali minimalno vodstvo, a na odmor se otišlo rezultatom 13:13, prenose agencije.

Ključnu seriju Danci prave petnaestak minuta prije kraja susreta kada su došli do tri gola prednosti, a onda istovremeno i zatvorili sve prilaze golu. To je donijelo i drugu titulu svjetskog prvaka.

Mikkel Hansen je postigao šest golova u pobjedničkom timu, dok je Nikolaj Oris Nielsen postigao pet. S druge strane Hampus Wanne je postigao pet. Ponovo je nevjerovatan bio Niklas Landin na golu Danske i time je zapečatio sudbinu Šveđana.