Danska prošla u finale Svjetskog prvenstva. Na korak je od historijskog uspjeha

Aktuelni svjetski prvaci i olimpijski viceprvaci Danci još jednom su potvrdili ulogu vodeće svjetske rukometne velesile. U Ergo Areni u poljskom Sopotu u polufinalnoj utakmici Svjetskog prvenstva rezultatom 25:23 savladali su aktualne nositelje olimpijske bronce Španije. Oni su ovim na korak do historijskog uspjeha.

Danci su vodili od prve minute, a nakon 4:4 u osmoj minuti više nijednom nisu dopustili povratak Španjolcima i kontrolirali su većinu utakmice.  Najduže seriju na utakmici imali krajem prvog dijela. Zabili su četiri gola bez odgovora Španiji. I na odmor otišli s prednošću od pet golova razlike, ali jednako učinkovitom serijom između 44. i 48. minute odgovorili su i Španiji koji su se tako primakli na gol zaostatka.

Najučinkovitiji čovjek kod Danaca bio je Simon Pytlick sa šest golova, Magnus Saugstrup pratio ga je s pet. Legendarni Mikkel Hansen zabio je četiri. Istaknuti treba i golmana Niklasa Landina, koji je odbranio 15 od 35 pokušaja Španjolske.

Ako osvoje zlato Danci će postati prva reprezentacija u povijesti s tri uzastopna naslova svjetskog prvaka. Izbornik Nikolaj Jacobsen (51) vodio ih je i prilikom prva dva trijumfa. Protivnik Danskoj u finalu bit će Francuska ili Švedska, koje svoju polufinalnu utakmicu igraju u 21 sat. Vidjet ćemo da li će doći do historijskog uspjeha.