Dečko iz Bayera postao najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige

Bayer Leverkusen u 30. kolu Bundeslige kod kuće je izgubio 4:2 od Bayerna, koji je tako postao prva momčad u historiji Bundeslige koja je zabila 90 golova u prvih 30 kola.

Robert Lewandowski treći je put u karijeri dosegnuo 30 golova u bundesligaškoj sezoni, a Thomas Müller izjednačio je rekord lige Kevina de Bruynea s 20 asistencija.

No i Bayer je dobio novog rekordera Bundeslige. Na poluvremenu je ušao, a u 89. minuti za konačnih 2:4 zabio Florian Wirtz i tako sa 17 godina i 34 dana postao najmlađi strijelac u historiji ovog takmičenja. Srušio je rekord Nurija Sahina, koji je imao 17 godina i 82 dana kad je 2005. zabio za dortmundsku Borussiju protiv Nürnberga.

Sahin i dalje drži rekord kao najmlađi igrač koji je nastupio u Bundesligi sa 16 godina i 335 dana.

Wirtz je zato najmlađi debitant u historiji Bayera. Prvu je utakmicu odigrao nakon restarta, 18. maja protiv Werdera, sa 17 godina i 15 dana, a ovo mu je bio četvrti bundesligaški nastup. U Bayer je stigao u januaru iz mlade momčadi Kölna.