Denver izjednačio u seriji protiv Portlanda, Nurkić morao izaći iz igre deset minuta prije kraja

Denver je razbio ekipu Portlanda i izjednačio u play-off seriji na 1-1.

Tek u uvodnih nekoliko minuta gosti iz Oregona su bili ravnopravan takmac, ostatak meča protekao je u dominaciji Nuggetsa, koji su na koncu slavili sa 128:109.

Blistao je u pobjedničkom sastavu Nikola Jokić (38), dok Trail Blazersima nije pomogla ni fantastična predstava Damiana Lillard (42 poena, 10 asistencija, osam trica u prvom poluvremenu) da izbjegnu težak poraz.

Jusuf Nurkić će željeti što prije zaboraviti ovu utakmicu. Igrao je solidno i bio prvi skakač susreta (7 poena, 13 skokova), ali je šestu ličnu grešku zaradio čak deset minuta prije kraja duela, tako da je morao napustiti parket.

Milwaukee je udvostručio prednost u seriji protiv Miamija na 2-0. Ubjedljivi su bili Bucksi, deklasirali Heat sa 132:98 na krilima sjajnog Giannisa Antetokounmpa (31 poen, 13 skokova), piše SC sport.