Derbi je pripao Milanu! Giroud šokirao Inter i postao junak meča

Fudbaleri Milana su u derbiju 24. kola italijanske Serie A savladali svog gradskog rivala Intera. Junak Rossonera u ovom susretu je sa dva postignuta gola bio francuski nogometaš Olivier Giroud.

Inter je bolje otvorio meč te je već u desetoj minuti Dumfries zatresao mrežu gostiju, nakon što je Edin Džeko na sebe navukao dva igrača Milana i stvorio saigraču prostor da pogodi. No, sudija je poništio pogodak zbog ofsajda u kojem se našao Perišić.

Nerazzuri su nastavili u istom ritmu, a nagrađeni su u 39. minuti susreta kada Ivan Perišić pogađa za vodstvo domaćih.

U nastavku je Inter krenuo u laganijem ritmu, prije svega čuvajući stečenu prednost i čekajući priliku iz kontri. No, takav pristu igri na kraju ih je koštao.

Naime, u 76. minuti susreta nakon jedne greške Sancheza na sredini terena, četiri fudbalera Milana potrčala su u kontru, a sve je rezultiralo pogotkom Girouda za 1-1.

Giroud je samo tri minute kasnije ponovo pogodio za potpuni preokret i pobjedu Milana. Do kraja je Milan ostao sa igračem manje, nakon što je zbog oštrog starta direktan crveni karton dobio Theo Hernandez.

Od bh. igrača, Edin Džeko je odigrao kompletan susret u dresu Intera, dok je Rade Krunić ušao u igru u 80. minuti za tim Milana.

Inter je i dalje prvi nakon ovog poraza sa bodom više i utakmicom manje od svog gradskog rivala.