Didier Deschamps otkrio: Petorica igrača su krivi za poraz u finalu od Argentine

Tri sedmice nakon poraza u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru 2022. od Argentine na jedanaesterce, selektor viceprvaka Francuske Didier Deschamps "raspoređuje" odgovornost za neuspjeh.

"Bilo je pet igrača koji nisu bili dorasli zadatku finala", tvrdi kormilar "Trikolora".

Didier Deschamps: Iznenadio javnost

On je ovim riječima iznenadio javnost nedugo nakon što je obnovio ugovor s francuskim nogometnim savezom.

Deschamp je sada ugovorom vezan do kraja sljedećeg Svjetskog prvenstva 2026. godine. Iduće SP će se igrati u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi.

"Nismo bili na visini zadatka. Neću problem pripisivati jednom igraču više nego drugom.

Ali, bilo je pet igrača u početnoj postavi koji iz raznih razloga nisu bili na razini za ovakvu utakmicu", rekao je selektor.

Bio je to odgovor na pitanje da komentira loš start Francuske u finalu protiv Argentine, prenosi Marca.

Odbio je otkriti imena. No, s obzirom na to da je zamijenio četiri igrača prije nego što je golovima Kylian Mbappe počeo stizati zaostatak, možda neće trebati puno detektivskog rada da se izdvoje.

Teške riječi

Deschamps je sve iznenadio izbacivši iz igre Ousmanea Dembelea i Oliviera Girouda pet minuta krije kraja prvog poluvremena.

"Neću koristiti teške riječi, ali nije nas bilo dobrih sat", rekao je selektor o nevjerovatnoj dominaciji Argentine do 70. minute utakmice.

"Vratili smo se ni iz čega, ali učinili smo ono što smo morali", ustvrdio je Deschamps.

Podsjetimo, Argentina je povela sa 2:0, da bi u finišu regualrnog toka "Trikolori" uspjeli izjednačiti na 2:2. Nakon produžetaka također je bilo izjednačeno (3:3), pa se pristupilo izvođenje penala koji su odlučili svjetskog prvaka.