Đoković doživio šokantan poraz. Ovo mu se nikad nije dogodilo u karijeri

U osmini finala Mastersa 1.000 u Monte Carlu Lorenzo Musetti napravio je senzaciju, izbacivši Novaka Đokovića rezultatom 4:6, 7:5, 6:4.

Srbijanski teniser potpuno je izgubio kompas u drugom setu. Izgubio je pet servis gemova u tom dijelu igre.

Musetti je napravio pet breakova protiv prvog igrača svijeta u jednom setu. Na kraju je Italijan (21. na ASTP listi) osvojio set rezultatom 7:5.

Servis niti jednom teniseru nije bio prednost, posebno zbog jakog vjetra. Međutim, valja napomenuti kako je Đoković čak osam puta izgubio svoj servis.

‘Ovo mu se nije dogodilo nikada u karijeri‘, napiano je srbijanski Kurir.

U jednom trenutku Đoković je potpuno "poludio". Razljutila ga je odluka sudaca, pren osi Jutarnji list.

Đoković je pozvao suca da provjeri gdje je pala loptica. Međutim, sudija je ostao pri svojoj odluci.

Naknadno je TV snimka pokazala da je Đoković bio u pravu, odnosno da je loptica doista bila izvan igrališta.

No, svađa sa sucem oko te situacije trajala je više od minute. Đokovića je zbog svađe izviždala publika u Monte Carlu.