Dobra partija Džanana Muse u pobjedi Anadolu Efesa

Anadolu Efes je u utakmici 22. kola turskog košarkaškog prvenstva ostvario sigurnu pobjedu protiv Fethiye Belediyespora (101:85), a bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa pružio je dobru partiju.

Domaći su u prvoj dionici došli do dvocifrene prednosti (35:22), a do odlaska na odmor onda je bila još ubjedljivija i rezultat je glasio 66:40 prilikom odlaska na odmor.

I treća dionica pripala je Anadolu Efesu, ali sa manjom razlikom, da bi u četvrtoj četvrtini Fethiye Belediyespor odigrao bolje i ublažio poraz, piše Sport Centar.

Najefikasniji na utakmici bio je Johnson iz redova poražene ekipe sa 31 poenom, osam skokova i tri asistencije, dok je Anadolu do trijumfa vodio Tuncer sa 29 poena, četiri asistencije i skokom.

Musa je na terenu proveo 24 minute, a u tom periodu ubacio je deset poena uz devet asistencija i osam skokova te blokadu.