Dudić: Pokazali smo da i sa igračem manje možemo parirati Željezničaru. Mulalić: Vidite šta je fudbal!

Vječiti derbi sarajevskih velikana Željezničara i Sarajeva završio je neriješenim rezultatom 2:2. Gosti su na Grbavici uprkos crvenom kartonu došli do vodstva od 0:2, no nisu uspjeli zadržati tu prednost do kraja utakmice.

Nakon meča svoje viđenje meča su u kratkim izjavama za Arena Sport dali treneri obje ekipe, Edis Mulalić i Feđa Dudić.

“Moram čestitati svojim momcima na utakmici. Nije lako igrati cijelo poluvrijeme s igračem manje. U prvom poluvremenu smo dosta pasova dali pogrešnih, što nije specifično za našu ekipu. Na poluvremenu smo održali sastanak, pokazali smo u drugom poluvremenu da možemo i sa igračem manje parirati Željezničaru. Nemam momcima šta zamjeriti.”, rekao je Feđa Dudić.

“Teška utakmica. Prvo poluvrijeme smo bili bolji, non stop pritiskali, imali više od igre. Kreneš drugo poluvrijeme, nepažnja ponovo, onda sve moraš čupati, mijenjati. Vidite šta je fudbal, poslije 2-0 se vratimo i ovo je pravi derbi.

Mislim da je ključni momenat bio penal i nepažnja. Poslije smo dali dva gola, ali ako hoćemo ozbiljni da budemo, teško možemo tako reagovati. Da je utakmica potrajal još malo, bio bi cijeli preokret. Ipak, dobro je. Pet minuta pred kraj je bilo 2-0 za njih.”, rekao je Mulalić.