Džanan Musa briljirao u Euroligi. Real Madrid objavio sve koševe našeg asa

Džanan Musa briljirao je u dresu Real iz Madrida u šestom kolu Eurolige za košarkaše.

Naš 23-godišnji as je u gostujućoj pobjedi "Kraljeva" nad italijanskim Armanijem iz Milana (83:77) postigao 25 poena.

Krilni igrač iz Bihaća je bio perfektan u šutu za dva poena (4/4). Pogodio je pet od osam šutiranih "trojki" i dva od tri slobodna bacanja. Tome je dodao po pet skokova i asistencija za 32 minute.

Sa indeksom od 31 boda bio je statistički daleko najkorisnijh igrač španskog velikana u ovom susretu.

Reprezentativac Hrvatske Mario Hezonja dodao je 15 poena u redovima Reala.

"Kraljevi" su sada na omjeru od po tri pobjede i tri poraza. Time su dostigli ekipu Armanija koja također ima 3/3.

Džanan Musa je trenutno na prosjeku od 14,2 poena, 2,7 skoka i 2,3 asistencije u Euroligi. Četiri od šest utakmica počeo je kao starter uz prosjek od 24,2 minute igre.

Musi je ovo prva sezona u dresu Reala. Bosanskohercegovački reprezentativac (206 centimetara) transfer karijere ostvario je nakon fantastične sezone u dresu Rio Breogana.,

Prvenstvo Španije, kao lider Breogana, završio je sa indeksom valorizacije od 23,1 boda u prosjeku po meču (najbolji u ligi). Sa 20,1 poenom po utakmici postao je i najbolji strijelac lige.

Sve ovo donijelo mu je titulu najboljeg igrača (MVP) prošle sezone u španskoj ligi, koju je osvojio upravo njegov novi klub, Real.

Inače, Musa je prvi igrač u posljednjih 25 godina koji je dobio MVP tittulu, a da nije sa ekipom izborio plasman u play-off. Real Madrid ima deset titula prvaka Evrope uz čak 35 naslova prvaka Španije.