Džanan Musa ponovo briljira, 20 poena za 22 minute

Džanan Musa izabran za MVP Džanan Musa u trku bijeli dres bijeli zavoj na rukama lopta crno crvena košarkaška u lijevoj ruci iza njega igrač druge ekipe a iza njih sudija slika iz dvorane

Real Madrid protutnjao je gostujućim parketom protiv Granade (82:62), a još jednu blistavu partiju pružio je Džanan Musa.

Ponajbolji bosanskohercegovački košarkaš za 22 minute u igri nanizao je 20 poena u dresu "Kraljeva". Odlični krilni igrač dodao je tome pet skokova i četiri asistencije.

Real je nakon 16 prvenstvenih kola na liderskoj poziciji. "Kraljevi" su postigli 13 pobjeda uz tri poraza.

Musa je odigrao svih 16 mečeva u dosadašnjem toku sezone.

Njegov prosjek za 22,4 minute po susretu iznosi 15,8 poena, 2,7 skokova i 2,4 asistencije.

Mladi Bišćanin je prije tri dana blistao i u Euroligi. Košarkaši Real Madrida su tada u okviru 19. kola pobijedili u gostima njemačku Albu (84:77).

Sjajni Džanan je za nešto više od 22 minute ubacio 15 poena uz dvije asistencije.

Musa i u elitnom kontinentalnom takmičenju drži zavidno visok nivo statistike. Njegov prosjek iznosi 15,4 poena, 2,9 skokova i 2,7 asistencije.

Bosanskohercegovački reprezentativac (206 centimetara), koji igra na poziciji krila, transfer karijere ostvario je u ljeto prošle godine.

Prethodila mu je fantastična sezona u dresu Rio Breogana.

U dresu ovog kluba je prvenstvo Španije završio sa indeksom valorizacije od 23,1 boda u prosjeku po meču (najbolji u ligi) i sa 20,1 poenom po utakmici, što ga je učinilo i najboljim strijelcem lige.