Džanan Musa se oglasio nakon velike pobjede Reala

Džanan Musa izabran za MVP Džanan Musa u trku bijeli dres bijeli zavoj na rukama lopta crno crvena košarkaška u lijevoj ruci iza njega igrač druge ekipe a iza njih sudija slika iz dvorane

Džanan Musa se oglasio nakon velike pobjede Reala u 23. kolu Eurolige.

Madridski "Kraljevi" su u gostima savladali francuski Monaco sa 95:91 i revanširali mu se za poraz u prvom dijelu sezone u elitnom kontinentalnom takmičenju.

"Samo smo ostali fokusirani. Pratili smo trenerov plan igre. Ovo je jedna od najtežih gostujućih utakmica koje možete dobiti.

I uspjeli smo u tome. Pokazali smo da smo jedna od najboljih ekipa u Euroligi. Ali, moramo nastaviti raditi jer ovo ništa ne znači ako sada ne nastavimo napredovati.

Nije bio lak poraz od njih na našem terenu. Razmišljali smo o tome. Sretan sam i drago mi je što smo se osvetili. Međutim, mislim da ćemo se ponovno vidjeti", rekao je Musa, koji je postigao 14 poena.

Inače, tokom meča nijedna ekipa nije imala prednost veću od sedam poena. Presudilo je to što je Real ubacio čak 14 "trojki".

Realova treća uzastopna pobjeda dovela ih je do najboljeg omjera u Euroligi, od 16-7. Zadržao je španski klub time jednako skor na prvom mjestu sa grčkim Olympiacosom. Monaco je pao na 14-9. Izjednačeni su na četvrtom mjestu.

Burna utakmica uključivala je četiri promjene vodstva i dva izjednačenja početkom posljednje četvrtine. A tada je Real zauvijek vodstvo koševima Dzanana Muse, Guerschona Yabuselea i Adama Hange.

Potom je Mario Hezonja "trojkom" povidio na 90:85. Bilo je to najveće vodstvo gostiju i dovoljno za prevagu.

Hezonja je bio zvijezda s rekordnih 30 poena u karijeri.

Musa je ubacio 14, Gabriel Deck 13 poena uz 9 skokova, a Sergio Llull 10 poena za pobjedu.

Mike James je imao 23 poena kod Monaca. Elie Okobo ubacio je 14 od svojih 16 koševa u prvom poluvremenu. Alpha Diallo završio je s 15 koševa u porazu.