Džekin novi korak u historiji Rome, nevjerovatan podbačaj Juventusa

Više nije vijest d je Džeko ušao u historiju Rome, jer čovjek je tamo prispio još davno, ali eto - napravio je novi korak, novi podvig.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, postigavši gol za vodsvo 2:0 Rome protiv Verone u Seriji A osamio se a petom mjestu najboljih strijelaca rimskog kluba svih vremena sa 105 golova, a Rodolfo Volk mu na četvrtom mjestu bježi samo jedan gol.

Džeki je pogodak protiv Verone bio 14. ove sezone.

Igrao se četvrti minut nadoknade prvog dijela kada je Leonardo Spinazzola uputio dobar centaršut sa lijeve strane, a bh. napadač je lijepo reagovao glavom i pogodio mrežu gostiju. Na kraju je završilo 2:1 za Romu.

Drugi naš internacionalac Miralem Pjanić imao je također zapažen nastup, s dvije asistencije u nevjerovatnom podbačaju Juventusa protiv Sassuola. Klub iz Torina imao je vodstvo 2:0, ali je domaćin preokrenuo na 3:2, da bi ipak golom Alexa Sandra spasii bod.

Njihov kiks nije iskoristio hudi Lazio koji je igrao 0:0 s Udineseom, a odličnu formu ponovo je potvrdio Milan koji je dobio 3:1 Parmu, uz devet minuta na terenu Radeta Krunića.

U ostalim mečevima Fiorenina je u gostima savladala sa Lecce 3:1, Bologna i Napoli digrali su 1:1, dok je Sampdorija dobila Cagliarija 3:0.

Pet kola prije kraja, Juventus ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Atalantu.