Džeko je brutalno odgovorio Mihajloviću. I to sa terena

U susretu 4. kola italijanskog nogometnog prvenstva prvak Inter je na San Siru deklasirao Bolognu sa 6-1, preuzevši barem privremeno vodstvo na ljestvici Serie A. Bh. reprezentativac Edin Džeko je postigao dva gola.

“Nerazzurri” su pružili sjajnu predstavu, u prvih pola sata zabili su tri gola, a potom u nastavku još tri. Bologna je tek u završnici postigla počasni pogodak.

Za Inter su zabili Lautaro Martinez (6), Milan Škriniar (30), Nicolo Barella (34), Matias Vecino (55) i Edin Džeko (63, 68) kojem je za prvi gol asistirao Marcelo Brozović. Za goste je zabio Arthur Theate (86).

Za milanski sastav je Brozović igrao do 74. minute, dok Ivan Perišić nije ulazio u igru.

Inter je ovom pobjedom barem privremeno preuzepo vodstvo sa 10 bodova, dok Roma, Milan, Napoli i Fiorentina imaju po devet bodova. Bologna Siniše Mihajlovića je sedma sa sedam bodova.

Zanimljivo je da je Mihajlović u petak kazao da "za razliku od Romeua Lukakua, Edina Džeku možete ostaviti samog".

"Izgubili su mnogo odlaskom Lukakua. Džeko je fenomenalan igrač, ali je dosta drugačiji u odnosu na Lukakua. Džeki možete ostaviti prostora, ali to Lukakuu niste mogli dopustiti jer može stvoriti mnogo više problema", kazao je Mihajlović.

Ipak, Dijamant ga je brutalno demantirao, postigavši dva gola u pet minuta.