Džeko već 420 minuta nije zabio pogodak. U Interu nisu zabrinuti

inter edin džeko

Edin Džeko iza sebe ima 420 minuta bez postignutog pogotka za Inter, ali pomoćni trener italijanskog velikana Massimiliano Farris napominje da u klubu nisu zabrinuti zbog forme našeg iskusnog reprezentativca, koji je prošlog ljeta stigao iz Rome. Ovaj 35-godišnji nogometaš je sjajno otvorio sezonu, nakon što je u prvih 10 kola Serie A zabio čak sedam golova, čemu je dodao i tri gola u šest nastupa u Ligi prvaka. No, u posljednjih 11 ligaških utakmica zabio je samo jedan pogodak, a u posljednjih 420 minuta nijedan.

Interesantno, posljednji pogodak zabio je upravo protiv bivšeg kluba Rome, u gostujućoj pobjedi Intera (3:0). Tokom sinoćnjeg remija protiv Atalante imao je nekoliko velikih promašaja, ali u klubu nisu zabrinuti zbog toga.

"Džeko je sjajan napadač i naš napad je na vrhunskoj nivou. Edin vjerovatno nema sreće. On je napadač koji povezuje vezni red i napad i koji pomaže momčadi", rekao je Farris, koji radi kao pomoćni trener Simoneu Inzaghiju.

Džeko je drugi najbolji strijelac Intera u ovoj sezoni. On je u 27 nastupa u svim takmičenjima postigao 11 golova, a ispred njega je samo argentinski ofanzivac Lautaro Martinez, koji je u 26 nastupa zabio 12 pogodaka.