Edin Džeko ispraćen ovacijama. Zabio dva gola i sada čeka rivala u nokaut-fazi Lige prvaka

Edin Džeko ispraćen je ovacijama sa tribina stadiona San Siro!

Više nego zasluženo. Bosanskohercegovački napadač ponovo je blistao. Sa dva gola je još jednom nokautirao ekipu Plzena. Sada je na broju od 12 pogodaka protiv češkog kluba u deset utakmica, koliko je odigrao protiv Plzena.

Edin Džeko strijelac protiv Plzena i u češkoj ligi

Prije 16 godina, bio je Dijamant strijelac i u češkoj ligi za Teplice protiv ovog tima. Kasnije je protiv istog rivala pogađao i na evropskoj sceni.

Inter je večeras poveo 35. minuti.  Alessandro Bastoni centrirao je sa lijeve strane. Džeko je majstorski dozvolio da lopta preko njega padne do Henrykha Mkhitaryana, koji se sageo i glavom iz blizine poslao loptu u mrežu.

Potom je došao red na Dijamanta. Federico Di Marco je u 42. minuti je sjajno centrirao, a Edin Džeko pogodio za 2:0.

U 66. minuti, bilo je 3:0. Ponovo je je pogodio Dijamant. Asistirao mu je partner iz napada Lautaro Martinez.

Posljednji pogodak postigao je u 87. minuti Romelu Lukaku, koji je zaigrao nakon duže pauze zbog povrede.

Četiri lopte u mrežu gostiju

Italijanski tim je večerašnjom, uvjerljivom pobjedom od 4:0, kolo prije kraja, osigurao jednu od prve dvije pozicije u grupi C i plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

U drugom meče petog kola grupe C večeras od 21 sat igraju Barcelona (Španija) – Bayern Munchen (Njemačka).

Bayern je već siguran za nokaut fazu Lige prvaka, sa 12 bodova na prvom mjestu. Inter ima deset bodova, Barcelona četiri. Plzen je posljednji u grupi, bez bodova i bez šansi za evropsko proljeće.

U nokaut-fazi Evropske lige igrat će Barcelona, kao trećeplasirani tim u ovoj grupi.