Edin Džeko na pragu finala Lige prvaka! Inter srušio Milan u prvom meču

Fudbaleri Intera odigrali su vrhunski prvi polufinalni meč Lige šampiona i pobijedili gradskog rivala Milan 2:0.

Prvo poluvrijeme

Inter je fantastično otvorio utakmicu. Inicjativa se isplatila već u 8. minuti kada Calhanoglu izvodi korner, a Edin Džeko se sjajno snalazi pored Calabrije i pogađa majstorski za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Inter je odigrao sjajnu akciju koju na najbolji mogući naćin završava Mkhitaryan za 2:0.

Stvari su za Milan mogle postati katastrofalne već u 16. minuti ali tada ih je sreća itekako pogledala. Calhanoglu je ispalio projektil sa oko 20 metara, ali stativa spašava Milan. Odmah nakon toga lopta dolazi do Mkhitaryana koji iz stopostotne šanse šutira direktno u Maignana.

U nastavku prvog dijela susreta Inter je dobio i penal u 31. minuti, ali je kasnije sudija to promijenio nakon što je pogledao VAR snimak i Rossonere ostavio u životu.

Drugo poluvrijeme

Na samom startu nastavka meča Messias je u velikoj prilici nakon sjajnog pasa Tonalija, ali šutira katastrofalno i lopta ide pored gola. Samo par minuta kasnije stopostotnu šansu imao je Džeko, ali njegov udarac sjajno brani Maignan.

Imao je Milan poslije toga veliku šansu i preko Tonalija, ali stativa spašava gradskog rivala.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao i ostalo je 2:0 za Inter koji je u velikoj prednosti pred revanš duel koji je na rasporedu za šest dana na istom stadionu.