Edin Džeko u idealnom timu Serije A!

Italijanski mediji Edin Džeko Inter Real Madrid

Edin Džeko izabran je u idealni tim 15. kola italijanske nogometne Serije A.

Bosankohercergovački reprezentativac je to zaslužio nakon dva gola u pobjedi Intera protiv Atalante (3:2) u derbiju kola.

Dijamant je prvo u 36. minuti sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1. Nakon ubačaja u šesneasterac domaćih, Džekin partner u napadu Lautaro Martinez je loptu prebacio glavom.

Kapiten reprezentacije BiH potom je potom pogodio je mrežu tima iz Bergama.

“Počeli smo kao i obično, veoma sporo. Nakon toga smo primili gol i probudili se. Na kraju je završilo dobro. Kada tako završi, sve je u najboljem redu.

Atalanta je uvijek opasna pogotovo na svom terenu. No, kao što sam već rekao, probudili smo se nakon primljenog gola i odigrali odličnu utakmicu", kazao je Džeko.

Idealni tim 15. kola: Džeko predvodi napad

Džeko je potom postigao i drugi gol za 2:1 u 56. minuti. No, oko ovog gola je vladala nedoumica kome ga pripisati. Pojedini su mediij naveli da je ovaj gol ustvari autogol Joakima Maehlea.

U idealnom timu našao se u izboru specijaliziranog portala Sofascore. Za svoj nastup dobio je visoku ocjenu od 8,1.

Džeko je na učinku od šest golova i tri asistencije u 15 prvenstvenih nastupa ove sezone u Seriji A. U evropskoj Ligi prvaka je postigao tri pogotka u šest utakmica.

"Ja igram ovako 15 godina i više nisam nimalo iznenađen. Možda drugi jesu, ali ja nisam”, riječi su Edina.

Onn kaže da želi ostati u Interu do kraja ugovora koji mu istječe na ljeto sljedeće godine.

“Zaista želim ostati ovdje i sretan sam u Interu. Imam ugovor do ljeta nakon čega ćemo vidjeti šta ćemo dalje”, rekao je Dijamant.