Ekspert udario na Piksija i Srbiju: Kao da igraju termin poslije kojeg idu na pivo

Ekspert udario na Piksija i Srbiju.

I dalje se u čitavom svijetu priča o susretu Srbije i Kameruna (3:3) koji je po mnogima bio najbolji meč dosadašnjeg toka Svjetskog prvenstva u Kataru.

Kamerun je poveo. Srbija je preokrenula i stigla do 3:1. Onda je primila dva gola u tri minuta i postavljen je konačan rezultat 3:3.

Joško Jeličić, bivši hrvatski vezista, sada je stručni konsultant na HRT i nije štedio „Orlove“.

„Znale su da se dogode situacije u kojima bi Srbija otišla s pet igrača u napad. Onda se nakon izgubljene lopte niko ne bi vratio u odbranu.

Ovo me podsjeća na rekreativni termin na kojem ima još deset minuta do kraja. Kad ne može niko ništa i čekamo kad ćemo na pivicu“, rekao je Jeličić.

Zatim je otišao i korak dalje u analizi, prenosi Nova.

„U Srbiji ima ozbiljnih igrača koji se nisu vraćali u odbranu. Da su pomakli poslednju liniju nazad deset metara kad su vidjeli Kamerunci idu grlom u jagode, postigli bi još dva, tri gola.

Izašao im je i najbolji stoper Strahinja Pavlović, a ušao Stefan Mitrović, koji je bio promašaj. Loša je odluka i što nije igrao Nemanja Gudelj. Maksimović je odigrao utakmicu za zaborav“, dodao je Jeličić.

Zaključio je prilično žestoko.

„Kod vodstva Srbije 3:1 stvari na terenu su izgledale nevjerovatno. Čak i neozbiljno.

Čudno mi je da Piksi (selektor Dragan Stojković Piksi, op. a.) nije reagovao tako da je uveo jednog igrača koji bi stabilisao njegov tim“, završio je on.