Engleska rasturila Ukrajinu u Rimu. Poznati parovi polufinala Eura

Engleska je neuvjerljivo ušla u Evropsko prvenstvo i razočarala fanove igrama u grupnoj fazi, ali sada smo dobili onu Englesku koju smo čekali.

Gordi Albion je večeras na rimskom Olimpicu demonstirao silu i pokazao za šta je sve sposoban, te je predvođen Harryjem Kaneom razbio Ukrajinu savladavši je sa 4:0.

Odbrana je opet bila na visini zadatka, pa se Pickfordova mreža još uvijek na ovom Euru nije zatresla, a proradio je u napadu definitivno i Harry Kane, koji je večeras postigao dva gola. Jednom je mrežu tresao i njegov imenjak Maguire. Sudbinu Shevhcenkovog tima zapečatio je Jordan Henderson golom za 4:0.

Kane je mrežu Ukrajinaca načeo već u 4. minuti kada pogađa na dodavanje Raheema Sterlinga, a rezultat 0:1 se na semaforu zadržao do odlaska na odmor.

Potom, u nastavku, prava kanonada Gordi Albiona, koji postiže još tri gola. Harry Maguire već u 46. minuti pogađa nakon sjajnog ubačaja Lukea Shawa za 0:2, a četiri minute poslije Kane stiže do svog drugog gola.

Tada je opet asistirao večeras izvrsni Shaw, a Kane je bio blizu postizanja gola i u 62. minuti. Tada je fantastično uhvatio volej lijevom nogom, ali je Bushchan uspio odbiti loptu u korner.

Iz kornera tada centrira Mason Mount, a Jordan Henderson glavom šalje loptu u mrežu za 0:4 i definitivno šalje Ukrajince kući.

Tako se Engleska na sjajan način plasirala u polufinale, gdje je očekuje duel s Danskom. Ta utakmica na programu je u srijedu 7. jula na Wembleyju, a početak je zakazan za 21 sat.