Florentino Perez u ozbiljnoj drami: Šta učiniti nakon sinoćnje predstave Benzeme i Mbappea?

100-200 miliona eura za Kyliana Mbappea ili možda ipak novi trogodišnji ugovor Karimu Benzemi? Florentino Perez u ozbiljnoj je drami otkako mu je sinoć 34-godišnji francuski veteran spektakularnim hat-trickom osigurao ulaznicu za četvrtfinale Lige prvaka zasjenivši sve ostale aktere na terenu – zatekao se tamo i izvjesni Lionel Messi - neviđenom golgeterskom eksplozijom. Real Madrid je nakon sat vremena dvoboja visio na rubu provalije, u minusu od dva gola, a onda se ukazao Benzema…

Uoči prve runde madridsko-pariškog rata zvijezda sve se vrtilo oko Kyliana Mbappea, s debelim razlogom, jer prvu je utakmicu najskuplji svjetski napadač riješio golom u posljednjoj minuti, a onda je u srijedu zabio i prvi gol na Santiago Bernabeu stadionu. Zbrisao je domaćoj odbrani i pored Alabe sa desetak metara zakucao loptu u bliži Courtoisov kut za PSG-ovo vodstvo.

"Treba li madridska publika ovacijama dočekati Mbappea?", upitali su novinari Ancelottija u najavi utakmice, a Realov strateg je pragmatično investirao u budućnost. "Velikog igrača uvijek treba pozdraviti pljeskom", odgovorio je Italijan.

Znao je Ancelotti o čemu govori, jer veliki igrač se u najvećim utakmicama redovito potrudi kaznom ispratiti suparničku momčad, ali zaboravio je usput da u vlastitim redovima ima igrača koji je izrastao u Realovu legendu i na putu je da s golgeterskih vječnih ljestvica "kraljevskog kluba" detronizira Ferenca Puskasa i Raula Gonzaleza.

Na svakih deset kvadratnih metara travnjaka Santiago Bernabeu stadiona sinoć je trčkarala neka velika zvijezda svjetskog nogometa, osvajač Zlatne lopte ili barem ozbiljan kandidat. Meč je u prvom dijelu prisvojio Mbappe: prije nego što je zabio za 1-0 on je zatresao mrežu, ali gol mu je opravdano poništen zbog ofsajda, baš kao što mu je poništen gol početkom drugog poluvremena.

Onda se nakon sat vremena igre Mbappe ugasio. Budući da su Messi i Neymar ionako još jednom samo statirali na terenu, a Verratti nije mogao iznijeti PSG-ovu igru simultankom, klatno se preselilo na Realovu stranu. A tamo se Karim Benzema ukazao kao superheroj te uz pomoć Luke Modrića, Viniciusa i još nekolicine pomagača režirao novu veliku madridsku noć nogometa.

Benzema je sve učinio za prvi gol. Energijom je natjerao Donnarummu na pogrešku, pričekao povatnu Viniciusovu loptu i pogodio za 1-1. Petnaestak minuta kasnije prihvatio je lucidnu Modrićevu asistenciju i pogodio za 2-1, a samo dvije minute kasnije Benzema je zaključio stvar novim golom nakon komične Marquinhosove pogreške. Demoralizirani PSG se više nije mogao vratiti u život i Real je lako sačuvao prednost…