Foto / Dok Zrinjski slavi titulu, u Sarajevu se pitaju šta ih je snašlo u Mostaru

Pobjedom nad Sarajevom rezultatom od 4:0 nogometaši Zrinjskog su večeras i matematički osigurali naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Bila je to još jedna uvjerljiva izvedba Zrinjskog u kojoj su golove postigli Niko Janković u 15. minuti, zatim Nemanja Bilbija u 52. minuti, u 62. minuti Darko Lazić zatresao je vlastitu mrežu za 3:0, a u 75. Ivan Jukić je s loptom pretrčao više od 60 metara i preciznim udarcem pogodio za konačnih 4:0, prenosi Fena.

(Foto: FENA/Mario Obrdalj)

"Još nisam ni svjestan šta smo napravili. Od prvog kola smo bili na vrhunskom nivou, imali odličnu formu tokom sezone i evo sedam kola do kraja ostvarili sedmu titulu.

Mislim da će proći još puno godina dok neko ne skine ove rekorde što smo mi poskidali", rekao je trener Zrinjskog Sergej Jakirović, inače nekadašnji reprezentativac BiH.

Tako je Zrinjski u 26. kolu Premijer lige BiH došao do 21. pobjede, čime je podebljao svoju bodovnu prednost koja sada iznosi 21 bod u odnosu na Tuzla City.

S obzirom da je Zrinjski bolji u međusobnim ogledima ta je prednost nedostižna u preostalih sedam kola.

Za Zrinjski je to sedmi naslov prvaka BiH, prvi nakon 2018.

S druge strane, trener Sarajevo Aleksandar Vasoski nije znao šta je snašlo njegovu ekipu u drugom poluvremenu.

"U drugo poluvrijeme smo ušli katastrofalno, poklonili im drugi i treći gol. To je katastrofa, tako se ne bori i tako se ne igra za dres Sarajeva.

Imat ćemo sastanak sigurno, ekipa je skroz psihološki nestabilna", reekao je Makedonac na klupi bordo tima.

Sarajevo je četvto na tabeli, sa čak 28 bodova manje od prvaka Zrinjskog. Trećeplasirani Borac bježi Sarajevu četiri boda.